تبلیغات
وب لژیون حسن رضوانی - خلاصه سی دی سنگش کمه
تاریخ : دوشنبه بیست و دوم آذر 1395 | 07:22 بعد از ظهر | نویسنده : مرتضی ضیایی

خلاصه سی دی سنگش کمه

در سی دی یاران انسان ها به سه گروه تقسیم شدند: اصحاب یمین، اصحاب شمال و سابقون. برای تشخیص این موضوع که ما در کدام گروه قرار داریم نشانه هایی وجود دارد که در ادامه بحث به آنها اشاره خواهد شد.

درکتاب دو نشانه برای تشخیص وجود دارد. اینکه من می گویم کتاب به دلیل این است که من محقق هستم. برای قرآن اسامی زیادی وجود دارد که هرکدام بیانگر مطلبی خاص است. مثلا کریم اشاره به صور پنهان و مجید به صور آشکار اشاره می کند. چیزهایی که خداوند دوست دارد در این تقسیم بندی دخیل است. اگر کارهایی را که خداوند دوست دارد انجام دهیم جزء اصحاب یمین هستیم و در غیر این صورت جزء اصحاب شمال هستیم. 

نشان دیگر این است که اصحاب یمین خمرشان خوب کار می کند اما اصحاب یسار خمرشان درست کار نمی کند و دائما در رنج و عذاب هستند، در کل خداوند به بدی حکم نمی کند مثلا نمی گوید سر یک بی گناه را ببر. خداوند به عدل حکم می کند و گاهی عدالت این است که شخص را قصاص کنند. ما برداشت درستی از عدالت نداریم و فکر می کنیم عدالت آن چیزی است که به نفع ما است. این برداشت نادرست باعث می شود انسان به دنبال نواقص بگردد و دائما انتقاد کند. مثل این است که در صفحه ای سفید ما فقط نقطه ای سیاه را ببینیم. این نقدها به ندرت در کنگره هم وجود دارد، شخص به صورت رایگان درمان می شود و در انتها از این و آن انتقاد می کند و ایراد می گیرد. در سیستم کنگره هیچ جایی برای انتقاد وجود ندارد چون در کنگره همه به صورت دلی و عشقی کار می کنند و دستمزدی دریافت نمی کنند. انتقاد و ایراد گیری کار اصحاب شمال است. اگر این کار را انجام دادیم باید مطمئن باشیم از اصحاب یمین نیستیم. ضرب المثلی بود که می گفت: مفتش می دی میگه سنگش کمه، به عبارتی رایگان سرویس دهی و خدمت می کنی و در مقابل شخص انتقاد می کند. آیا در قبال خدمتی که به ما می دهند قدردان و سپاس گزار هستیم؟

به طور کلی هیچ جایی و هیچ شخصی وجود ندارد که بدون مشکل باشد. باید این موضوع را درک کنیم و به بالا دست ها و بزرگترها احترام بگزاریم و تمام خوبی های شخص را به خاطر یک بدی که به ما کرده از یاد نبریم. روی سخنان و صحبت های دیگران باید تامل کنیم و ساده لوحانه هر حرفی را قبول نکنیم و توقع بی جا نداشته باشیم.

در تمامی ابعاد حیات، حرکت و تلاش و رسیدن به هدف وجود دارد. هر موجودی در حیات وظیفه ای دارد. ما باید وظیفه خود را پیدا کنیم و در راه رسیدن به هدف تلاش کنیم. باید مشکلات را حل کنیم و برای حل آنها باید راهکار آن را فرا بگیریم. مثلا درمشکل اعتیاد راهکارش متد DST می باشد و با سقوط آزاد و راه های دیگر مشکل حل نخواهد شد. در سطح جهان اعتقاد بر این است که اعتیاد بیماری مرموز، لاعلاج و پیش رونده است. نتیجه این می شود که می گویند یار بازی،زمین بازی و توپ بازی را باید عوض کنی. با این کار مشکل حل نشده است و تا ابد ادامه دارد و تنها کاری که کرده ایم این است که صورت مسئله را پاک کرده ایم. هر کاری که به پایان برسد دوباره آغاز می شود(پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست). هیچ زمانی نیست که چیزی تمام بشود، اگر این طور بود کار جهان هستی تمام می شد و ادامه پیدا نمی کرد. بنابراین در هر جایگاه و مقام و منسبی که باشیم، اگر یک سری مشکلات و مسائل را حل کردیم، مسائل دیگری شروع می شود. باید با تفکر باز بیاندیشیم که جهان دیگری وجود دارد و انسان دارای بقاست. جسم یک بلد(شهر وجودی) و یک لباس است و ما چیزی ورای جسم هستیم. ما برای رسیدن به تکامل باید تلاش کنیم تا کیفیت زندگی خوب شود و این نکته بسیار حائز اهنیت است، کیفیت برخورد با زندگی بر پایه عدل و عدالت خوب می شود. برای همین در کتاب تمثیل بهشت آمده است که نشانه و نوید آسایش و آرامش است. تعدادی از انسان ها جهان بعدی و برین را قبول دارند ولی خودشان هم شک دارند(شاید باشد، شاید نباشد و باورش کار هر کسی نیست).

انسان موجودی است که تحت تاثیر یک نیروی ورای ماده، تحت القاء مثبت و منفی قرار می گیرد. اگر در مسائل خوب و ارزشی حرکت کنیم باید منتظر القاء مثبت باشیم و در صورت حرکت در مسائل بد و ضد ارزشی باید منتظر القائات منفی باشیم. ما باید حواسمان باشد که القاء مثبت را دریافت کنیم. القاء مثل تلفن صدا نمی کند بلکه یک حس است. القائات مانند یک کنترل از راه دور هستند و باید حواسمان باشد که چه وقت کانال عوض می شود. در بعد زندگی ما یک سری مسائل وجود دارد که با دید فعلی، قابل لمس و حس نیست. شاید هرکدام از ما برای رسیدن به یک نقطه خاص پا به هستی گذاشته ایم و این موضوع خاص در صور پنهان ما وجود دارد و از روز الست شروع شده است.جسم ما مربوط به عالم خاکی است ولی نفس مربوط به جای دیگر است. ما همه نیاز هایی داریم که ممکن است مادی و یا معنوی باشد. به یک سری از خواسته هایمان می رسیم و به یک سری شان نمی رسیم. با همه این ها در جدال هستیم که هر کدام برای خود دنیایی دارد. ما مانند کسانی هستیم که مدارج علمی را می گذرانیم و سپس با یک حادثه به فراموشی دچار می شویم و سپس در یک لحظه به نوع دیگر می شویم تا به تعالی الهی برسیم. بعضی ها می گویند که ما همه اطلاعات را می دانستیم، حالا به یادمان می آید، یعنی همه چیز در وجود ما نهادینه شده و در درون ما وجود دارد(به صورت بالقوه). تمام راهنمایان توجه کنند در اینکه به انسان ها راهنمایی می دهید، اگر اندیشه و توان قبول ندارند، رها کنید، زیرا بعضی از گمشدگان بر می گردند. مثلا موضوع را چند بار گفتید و دیدید توان ندارد شاید حساب دیگری هست. اگر به کمیته انضباطی هم فرستادید و درست نشد، رهایش کنید. چون ما دادگاه نیستیم و این کارها را فقط برای خدمت انجام می دهیم. گاهی اوقات هنوز فرمانش صادر نشده است. ما مورد داشتیم که ول کرده و رفته و بعد از چند سال دوباره برگشته و سفر خیلی خوبی هم داشته و به رهایی رسیده است. مسئله اعتیاد جزء خصوصیات فردی است و در جهان های بعدی هم به همراه انسان است، چون اعتیاد تمایل نفس است و در جهان های دیگر هم، همراه شخص است و با مرگ هم از بین نمی رود. این طور نیست که بگوییم، بمیرم و راحت شوم. بعضی از انسان ها حتی اگر چراغ هم به آنها بدهیم باز هم به بیراهه می روند.

بگزار بیافتد و ببیند سزای خویش

مثل کسانی که نمی خواهند به درمان برسند و اگر هر کاری هم کنیم باز به بیراهه می روند. بعضی ها پر هستند و همیشه می گویند، ما بلدیم، همه راه ها را رفته ایم و ما می دانیم. اینها پر از خالی اند و گرفتار منیت هستند و هیچ آموزشی نمی گیرند. گرسنه طالب دانستن است.

آب کم جو تشنگی آور به دستآمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل