تاریخ : دوشنبه چهارم بهمن 1395 | 12:16 بعد از ظهر | نویسنده : حسن رضوانی

برداشتی از CD خانه دل

انسان ها به جهت کسب آموزش یا جهالت و اینکه در چه مرحله ای از دانایی قرار دارند با هم متفاوتند.انسان های نادان نمی دانند چه چیزی می خورند یا از چه چیزی لازم است استفاده کنند.یک مصرف کننده بر اساس جهالت درون خانه جسمش را با استفاده ازمواد مخدر ،مشروبات الکلی یا چیز های که خداوند آنها را حرام کرده پر کرده و بر اساس استفاده از مواد مخدر در جسم وروان خودتخریب ایجاد کرده و گرفتار فکر افیونی شده است.در نتیجه این استفاده حسگرهای فرد دچار آسیب شده و و دیگر نمی تواند واقعیت را احساس کند .با استفاده از این حواس نعمت های الهی را درک نمی کندو حتی متوجه احساس دیگران به خود مانند دوست داشتن دیگران نمی شود.

در کتاب شریف امده که ما مهری بر دلشان نهادیم تا نتوانند مسیر صحیح را تشخیص دهند.این افراد چون بر اساس جهالت ،غیبت، دروغ،کینه،تجسس،نفرت و... را وارد خانه دل خود کرده اند هم در باطن و هم ظاهر بد منظر وبد چهره می شوندوباعث فرار دیگران از آنها می شود.

انسان های داناتر از حواس سالم تری برخوردارند.در این افراد همه چیز بر اساس دانایی و توسط حواس پنجگانه وارد خانه دل می شود.این کار باسختی همراه است زیرا در جای که می توان ضد ارزش انجام دهی جلوی خودت را بگیری و این ضد ارزش ها را انجام ندهی . انسان های که قوانین الهی را رعایت می کنند دل این افراد محل اجرای قوانین الهی می شود و دل این افراد خانه خدا می شود.این انسان ها از درد دیگران ناراحت و از خوشحالی دیگران خوشحال می شوند .این انسان ها همه را دوست دارند و نسبت به نعمت های الهی شکر گذارند.

دلت را خانه ما کن مصفا کردنش با من        به ما درددل افشا کن ، مداوا کردنش با من

اگر گم کرده ای دل،کلید استجابت را ،        بیا یک لحظه با ما باش ،پیداکردنش بامنآمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل