تاریخ : پنجشنبه دوازدهم مرداد 1396 | 04:42 بعد از ظهر | نویسنده : مرتضی ضیایی

برداشتی از سی دی حرمت

به قلم کمک راهنمای محترم آقای حسن رضوانی

دانستن هر موضوع می تواند نقش مهمی برای انسان داشته باشد و این مهم ارزش را از ضدارزش برای انسان مشخص میکند این عمل باعث می شود که انسان به قدرت تشخیص رسیده و حریم خودش را و حریم دیگران را شناخته و ان را رعایت کند .

هر فردی که می خواه حریم خودش حفش شود ابتدا باید از منیت و زیاده خواهی پرهیز کند چرا که با زیاده خواهی به خود اجازه می دهد در خیابان یکطرفه حرکت کند به حقوق دیگران احترام نگذارد و یا بر اساس مقام و جایگاه یا ثروت خود و نداشتن ظرفیت برای این مسائل باعث تجاوز به حریم دیگران گردد . این افراد همیشه حال خرابی دارند چرا که وقتی کسی وارد حریم دیگران می شود مانند این است که وارد خیابانی که بواسطه علائم راهنمایی و رانندگی مسیر ان مشخص شده است و مشخص است که در کجای ان باید متوقف شوی و یا اجازه حرکت داری به این علائم بها ندهیم از خط کشیها عبور کنیم و این باعث تصادف و خسارت می گردد . این شخص هم به خودش و هم به فرد مقابل تخریب و خسارت وارد می کند . در چنین مواردی فرد علاوه بر خسارت وارده به خود باید سایر خسارت وارد به دیگران را هم جبران نماید .

سیستم هستی به گونه ای عمل می کند که هر جا وارد حریم دیگران شویم به صورت خودکار کائنات جواب می دهد و رامش از انسان سلب می شود مثالی در قدیم بود که می گفتند دور از شتر بخواب تا خواب اشفته نبینی .

خواسته های انسان باید عقلانی و بر اساس قوانین الهی با سعی و تلاش خود و در گذر زمان به این خواسته ها برسد . انسان باید بداند بهترین راه کوتاهترین راه نیست و باید بدانیم که در مسیر اینده باید تخریب های گذشته را به مرور زمان با امید و اتکا به خداوند و راه حل دست جبران نماییم . به امید حل مشکلات .

 
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل