تاریخ : پنجشنبه دوازدهم بهمن 1396 | 10:08 قبل از ظهر | نویسنده : مرتضی ضیایی
برداشتی از سی دی مراتب نفس
به قلم کمک راهنمایی محترم حسن رضوانی

آدمی از بدو تولد در یکی، از مراحل نفس (اماره, لوامه, مطمئنه )قرار دارد , پیرامون بعضی مسائل در مرتبه اماره و در بعضی امور در مرتبه مطمئنه  . در ابتدای خلقت قرار بر تکامل انسان بوده است ، درانسان ها به نسبتی که آموزش می گیرند حرکت آغاز می شود مسیر حرکت می تواند به سمت ارزشها یا ضد ارزشها باشد. 
 
انسان همیشه بر سر دو راهی قرار گرفته است و نظر به این دو مسیر دو صدا (روح, جن ) برای هدایت انسان در او نهادینه شده است. انسان با گذشت زمان می فهمد کدام صدا در درونش بلندتر کارآمد تر می باشد نتیجه کار های انسان نشانی بر این موضوع می شود.  
انسان تاریکی ها را به جهت شناخت روشنایی تجربه می کند.  برای انجام هر کاری در ابتدا تفکر لازم است بعد از آن کسب تجربه و در نهایت رفع اشکال که همان آموزش می باشد .اگر آموزش درست انجام پذیرد در امور مختلف رفع اشکال رخ می دهد و با رفع اشکالات نفس وارد مراتب بالاتر می گردد, پس از گذراندن این مراتب محبت پدیدار می می شود که پیش زمینه عشق است . جای که آموزش عقلی صحیح باشد محبت پدیدار می شود و به دنبال آن عشق پدید می آید و خوب می دانیم که پایه های هستی بر مبنای عشق عقل و ایمان استوار شده است. اگر این موضوعات به درستی انجام پذیرد انسان در بهشت موعود که در آن نهر های از شیر عسل که تشبیهی از  سیستم شبه افیونی و مخدر های طبیعی روان است قرار می گیرد. 

وقتی شما یک پرتقال را تحت فشار قرار دهید، آب پرتقال به دست می آورید نه چیزی دیگر؛ چون این چیزی ست که در درونش هست.
همین اصل برای شما هم صدق می کند. وقتی کسی شما را تحت فشار قرار دهد آنچه که بیرون می آید (عصبانیت، نفرت، تندی، تنش، افسردگی، خشم) چیزی ست که در درون شماست.
اگر آنچه در درون دارید را دوست ندارید،میتوانید با تغییر افکارتان آن را عوض کنید
امیدوارم که همگی روزی در بهشت برین وارد شده و از آرامش آسایش و صلح موجود در این بهشت بهره مند گردیم آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل