تبلیغات
وب لژیون حسن رضوانی - برداشتی از سی دی زرنگی
تاریخ : جمعه هفدهم فروردین 1397 | 12:07 بعد از ظهر | نویسنده : مرتضی ضیایی

برداشتی از سی دی  زرنگی 
به قلم کمک راهنمایی محترم حسن رضوانی 
 آقای مهندس سر رشته کلام خویش  را با موضوع تکامل انسان و حیوانات آغاز می نمایند . تکامل انسان براساس وظیفه سنگینی که به عهده گرفته طولانی تر است مادیات برای انسان  وسیله‌ای ست برای رسیدن به هدف . گاهی اوقات جایگاه هدف با  وسیله  عوض می شود زمانی که  جایگاه این دو تغییر می کند  مادیات بر انسان سوار میشود. بعد از این جابجایی نیروی اهریمن تصمیم گیرنده می‌شود. مانند مواد مخدر که در ابتدای مصرف اختیار با انسان است بعد کم کم اختیار از انسان سلب  می شود و انسان به خاطر مواد حاضر است هر عملی را انجام بدهد وکم کم تفکر فرد به یک تفکر  افیونی تبدیل میشود۰ مادیاتی که از طریق نامعقول کسب شود  همین حکم را دارا می باشد. اینگونه مادیات مثل کاشتن درخت حنضل میباشد. این درخت  هرچه بیشتر ابیاری شود میوه بیشتری خواهد داد کسی که گران فروشی میکند حق دیگران را چپاول کرده است و در برابر آن  بایستی پاسخ گو باشد هم در این جهان هم در بعد دیگر . 
این جهان نسبت به جهان دیگر مثل یک روز دنیا و اخرت یک  سال میباشد .حضرت علی می فرماید :دنیا مزرعه اخرت است . خداوند ارزش زیادی برای انسان قائل شده است که انسان  را خلق کرده تا از فرصت بندگی  به نفع خودش استفاده کند ولی انسان گاهی قدر دان این فرصت  الهی نیست.   ودر بعد دیگری به خاطر  کلاه کذاشتن سر دیگران دچار رنج ابدی خواهد شد اینجا یک روز  رافدای یک سال اخرت کرده است و نسبت به  همه امور باید پاسخگو باشد و این به معنای  درد و رنج ابدی می باشد.  به انسان فرصت داده شداست که در خدمت هستی و سایر  انسانها باشد . در اصل  انسان خدمت گذار است و برای خدمت به هم نوعش آفریده شده است .
اگر کسی در صراط مستقیم باشد و عمل نیک انجام بدهد از ان عمل انرژی به دست خواهد اورد و توسط این عمل حسش قوی خواهد شد وقتی حس سالم باشد  از زیبایهای خداوند لذت خواهد برد واین لذت توام با انرژی خواهد بود مانند  دو طرف  یک سکه که مکمل یکدیگر هستند .
 مادیات سکوی پرتابی است که اگر توام با دانای و ظرفیت باشد انسان را به بالا هدایت می کند و در غیر این صورت باعث سقوط خواهد شد  .
 اگر جای دانه ای که در زمین کا شته ای فراموش کردی روزی باران به تو خواهد گفت که کجا و چه چیزی کاشته اید . بذر نیکو هر جا که کاشته شود به بار خواهد نشست و اثر زیبای از خود به جا خواهد گذاشت  حتی اگر صاحب اثر دیگر حضور نداشته باشد.آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل