تبلیغات
وب لژیون حسن رضوانی - مشارکت مکتوب پیرامون دستور جلسه وادی هشتم
تاریخ : جمعه بیست و چهارم فروردین 1397 | 03:35 بعد از ظهر | نویسنده : مرتضی ضیایی
مشارکت مکتوب پیرامون دستور جلسه وادی هشتم
 وادی به معنای ابادی می باشد . هریک از این وادی ها  ابزاری را به منظور  حرکت در صراط مستقیم مهیا می نماید.   به ترتیب تفکر کردن ,هیچ انسانی بیهود نیست ,خودمان باید به فکر خودمان باشیم , مسئولیت را به خدا واگذار نکنیم,  تفکر تنها راه گشا نیست , اجرا کردن حکم عقل,  یافتن راه ,برداشت در راه و .... برداشتی که ما باید داشته باشیم  در وادی هشتم حاصل  می گردد.
  به دلیل مسیر غلطی که در زندگی بر گزیدیم چیزهای را از دست داده ایم , ابتدا سلامتی جسم میباشد که بر اثر مصرف مواد مخدر, سیگار , پر خوری و... دچار آسیب شده است.  
به درستی می دانیم زمانی که راه نمایان میشود مشکلات هم نمایان می گردد .علت آشکار شدن مشکلات  بالا رفتن میزان دانای در فرد میباشد . برای  حرکت صحیح  خصوصیات بدی که مانعی  برای رشد و توسعه انسان می باشد,  باید کنار گذاشته شود .  زمانی که اعتیاد باشد درمان معنای ندارد.  
برداشت یعنی چیز های مثل اعتیاد سیگار کینه نفرت و..... را  حذف  کنیم تا پس از آن  بتوانیم سلامتی, محبت ,عشق وخدمت به دیگران را برداشت نماییم.  ابزارهای در وادی پنجم (بازگشت از ضد ارزشها, خودداری, قناعت, صبر و ...) بیان شده که به دقت باید رعایت شود تا در حرکت برداشت صحیحی  داشته باشیم. اگر در صراط مستقیم باشیم و سعی نکنیم ضد ارزشها را کنار بگذاریم مثل صندوق میوه ای است  که یک میوه خراب بقیه  میوه های سالم   را خراب خواهد کرد.
در این مسیر و در طی این حرکت مشکلاتی وجود دارد .در این بین نیروی منفی و نیروهای بازدارنده برای کمک به خروج انسان  از صراط مستقیم هم وجود دارد, مثل گوش نکردن سی دی,  نخوردن دارو سر ساعت مقرر و یا دیر رسیدن به جلسات, خدمت نکردن و....... در مقابل نیروهای مثبتی هم در کنگره مانند ایجنت , مرزبان و سایر عزیزانی که در کنگره خدمت می کنند تا مسافران سفر اول  به درمان برسند مشغول فعالیت و یاری رساندن به مسافران می باشند  . همسفران نیز  در  آن مکان لا مکان ما را یاری خواهند داد این وعده خداوند است .آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل