تبلیغات
وب لژیون حسن رضوانی - برداشتی از سی دی سر وقت
تاریخ : دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 | 12:23 بعد از ظهر | نویسنده : مرتضی ضیایی

برداشتی از سی دی سر وقت 
به قلم کمک راهنمایی محترم حسن رضوانی
ابتدای سی دی به نظم و انضباط  اشاره شده که نقش بسیار مهمی در زندگی ما انسانها دارد اگر به هستی نگاه کوچکی داشته باشیم متوجه میشویم که هستی دارای نظم بسیار عظیمی می باشد چرخش زمین و سیاره ها برپایه نظم میباشد که اگر اینگونه نبود میلیاردها سال دوام نمی آورد. 
جسم انسان هم به همین منوال است برای مثال وقتی سر وقتot مصرف میشود سلولهای جسم آموزش میگیرند سر ساعت نیازشان را طلب کنند ولی اگر منظم مصرف نشود تمامی سلولها برای نیاز و دریافت گیج  و سر در گم می شوند  مانند  شیر فروشی که سر ساعت شیر را به مشتریان تحویل میدهد  مشتریان سر ساعت برای تحویل شیر حاضر میشوند ولی اگر قرار مشخصی  نداشته باشد همه سر در گم می شوند و نظم در بی نظمی فرو خواهد رفت. سوغات بی نظمی   استرس و ذهن نا آرام است استرس میتواند باعث شود تا انسان از داده ها واطلاعاتش نتواند درست استفاده کندو حامل بیماریهای جسمی و روانی شود و این عمل باعث هدر رفت زمان می شود.
  میدانیم که همیشه ذهن انسان در فضای آرام رشد میکند و کارش را بخوبی انجام میدهد . وقتی زمان از دست میرود بسیاری از کارها انجام نمی شود و یا نیمه کاره رها  میشود  غذای نیمه پخته و یا خام قابل خوردن نیست و این جمله میتواند بیانگر موضوع سر وقت باشد یعنی غذای که کاملا پخته شود خوش مزه می شود ودر وسط وقت یعنی غذای نیمه پخته ودر آغاز پخت و اول وقت میشود غذای خام که قابل خوردن نیست .
 اگر هر کاری را که میخواهیم انجام بدهیم زمان مناسب .مکان مناسب و کار مناسب را در نظر بگیریم محصول خوبی خواهیم داشت درنگی که به درازا بینجامد محصول حاصل خیزی نخواهد داشت .
حال سکان کشتی در دست ماست اختیار داریم چگونه عمل نمایم من  مسئول هستم زمان خودم را مدیریت کنم و مسئول هستم زمان دیگران را تلف نکنم اگر با کسی قرار ملاقات دارم حق ندارم دیر سر وعده حاضر شوم اگر اینگونه باشد زمان دیگران را ضایع کرده ام ویا وقت مشارکت را رعایت نکنم ویا اگر میگویند یک عدد شیرینی بردار من  بیشتر بردارم حق دیگران را خورده ام. اگر کسی دستش را برای کمک دراز کرد  ومن  در آن زمینه تخصصی دارم باید کمک کنم ویا تشخیص میدهم فلان  شخص گرسنه است و خجالت میکشد عنوان کند  میتوانم کمک کنم ولی اگر کسی به کمک من نیازی ندارد  و بخواهم به او کمک کنم  این کار فضولی به حساب می آید فضولی یعنی سلب آسایش و دوم اینکه زمان ما برای کارهای خودمان از دست خواهد رفت و باعث سلب آرامش آسایش خواهد شد وبدانیم اگربه‌ما کمک میشود در قبال آن مسئول هستیم برای مثال در کنگره چند نفر و چند ساعت زمان صرف درمان من شده است اگر میانگین آن را حساب کنیم ۱۲ ماه و قت لازم است   هفته ای ۱۵ ساعت میشود و۱۲ ماه ان میشود ۱۸۰ ساعت کار مفید  که فرد تحت  مشاوره و آموزش قرار بگیرد تا سفر اول به اتمام برسد آیا من نسبت به این زمانی که دیگران به من هدیه کرده اند نباید پاسخ گو باشم نباید در قبال آن  در حد خودم در کنگره خدمت کنم چه از لحاظ مالی یا راهنمای مرزبانی ودیگر خدمتها قدمی بردارم وشکر گزار خداوند و دیگران باشم 
دراخر اینکه شبانه‌روز  ۲۴ ساعت است که باید مدیریت بشود و برای هر دقیقه و  ساعت آن باید برنامه ریزی شود . زمان مناسب برای خواب برای خوردن غذا وبرای کار روز مره حساب و کتابی  داشته باشیم. یکی از موانعی که میتواند باعث هدر رفت زمان بشود چت کردن های اضافی با موبایل است که ممکن است ساعتها وقت انسان را بگیرد .ودر این سی دی اشاره ای به موضوعات خرید اجناس شده که جنس های بی کیفیت  را نخریم واگر بد بود پس بدهیم تا جلوی تولید آن گرفته شود مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد وقتی جنس بد را میخریم  تولید کننده را تشویق میکنیم به تولید
 به امید رهای از بند شیطانآمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل